Agilitní přípravka – domácí úkoly..

dsc_0011Domácí úkol č. 2 Big Smile
Pro ty, co nezaznamenali ten první: přečtěte si následující text!
Všichni jste se ve psí školce setkali s tím, že jsme cvičili na „bedýnkách“, takže doma začnete pracovat na nácviku zón, které jsou nazývány Two-on-two-off (zkratkou 2o2o). You-tube se návody jen hemží, já jsem vybrala dvě videa, na které se nejdřív podívejte a potom doma najděte vhodnou krabičku, balík papíru, nebo kus prkna, připravte si dost malých dobrůtek, pro které se váš pes přetrhne a začněte trénovat.
Ale pozor-nepřehánějte to s délkou tréninku, ať to vašeho psa nepřestane bavit. Účelem je, aby vám tu pozici nabízel sám, bez žádného povelu a radostně se těšil na dobrotu. Odměny dávejte opravdu na zem, ať pes pořád nesleduje vaši ruku. 🙂
Z krabičky psa uvolńujte vždy stejným,  nejlépe jednoslabičným,  povelem – pokud ji pes opustí bez vašeho, neměl by dostat odměnu!
Video:
Domácí úkol č. 1.
A tady se podívejte, jak se to cvičí úplně od začátku – (kdo nezná trénink s klikrem, nemusí se bát,  místo klikání za dobré provedení, můžete prostě slovně chválit!  – každé kliknutí v tomto videu prostě znamená, že pes udělal něco dobře!)
A na tomto videu je vidět, že můžete použít na trénink cokoliv, i když tato bedýnka už mi připadá zbytečně vysoká! 🙂