Canisterapeutické zkoušky – 15.červenec 2012

V neděli 15.7.2012 proběhly na našem cvičišti  canisterapeutické zkoušky, které  pořádalo Canisterapeutické sdružení Jižní Morava. Nebyly to první zkoušky, které se u nás konaly, ale já jsem je měla možnost poprvé sledovat celý jejich průběh.V roli zkoušející figurovala naše Mirka Ošmerová a  zkoušek se také zúčastnily dvě naše „Ostrovanky“ Lea Klimešová s rhodezským ridgebackem Buggim a Svaťka Lišková s border collií Kessy. Canisterapeutický pes by měl být ovladatelný, přátelský k lidem, naprosto neagresivní a nebojácný, prostě pohodář! Musím říct, že všichni účastníci těchto zkoušek splňovali přesně tato pravidla! Byla radost se na ně dívat a také to pro mě bylo poučné a některé disciplíny mě inspirovaly k dalšímu zpestření výcviku pro naše „pokročiláky“ ! 🙂
Takže blahopřeji všem zúčastněným ke splnění zkoušek a doufám, že vaši psi udělají radost těm správným lidem, kteří na jejich společnost čekají!
Martina
Foto z akce –  Svaťka Lišková a Lea Klimešová ( resp. její syn! :o) )